Breaking Bad - Dizi Önerileri | Yeni Ve Eski, Yabancı Ve Yerli Dizi Önerileri
Breaking BAD Dizisi
Breaking Bad

Dizinin Konusu : ABD yapımı drama, psikolojik gerilim ve suç dizisidir. 50 yaşındaki kimya öğretmeni Walter White’ın hayat hikâyesinin anlatıldığı dizi 16 Emmy ödülü, 8 Satellite ödülü, 2 Altın Küre ödülü, 2 Peabody ödülü gibi pek çok ödül almıştır. Dizi 2013 yılında tüm zamanların en iyi reyting alan dizisi unvanı ile Guinness Rekorlar Kitabına girmiştir. Walter White, lisede kimya öğretmenidir. Karısı hamiledir, engelli bir çocuğu vardır. Ailesinin geçimini sağlayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır. Bir süre sonra akciğer kanseri olduğunu ve sadece 6 ay ömrü kaldığını öğrenir. Ailesine para bırakabilmek için kimya bilgisini uyuşturucu yapımı için kullanmaya başlar. “Şimdiye kadar namusum ve şerefimle dürüst bir insan olarak yaşadım ve kanserden başka bir şey elde edemedim.” Diyen Walter White sadece ailesinin ve kendisinin değil, tanıdığı tanımadığı herkesin hayatını değiştirecek bir takım olaylar içerisinde bulur kendisini.

Yazarın Yorumu


Şöyle başlamak istiyorum; gelmiş geçmiş en iyi, en güzel ve bu dizinin üzerine çıkabilecek bir yapıtın bana göre olamayacağı dizidir.

Breaking Bad, olan olayları yavaş anlatır. Daha doğru bir tabir istiyor musunuz ? Serim-Düğüm-Çözüm üçlüsünden serim kısmı uzundur. 1. Sezon sıkıcı diye bırakan bir çok kişi olmuş, oluyor da. Size önerebileceğim Breaking Bad’i tek sezonla özdeşleştirmeyip biraz sabırla izlemeniz. Mesela ben hiç bir sezonunun, bölümünün diğerinden kötü olduğunu söyleyemiyorum.

Dizideki her şeyin senaryo, karakterler, müzik, kurgu çok çok iyi olan efsane başyapıttır. Bir karakterin değişimini birinci gözden izleyebileceğiniz, bunu kendi hayatlarımızla özdeşleştirebileceğimiz bir dizidir. İzlediğiniz zaman size hayatınız boyunca unutmayacağınız karakterler vermesinin yanı sıra karakter analizinin bu kadar iyi yapıldığı bir yapıt yok!

Arkadaşlar bu dizi yaşı küçük olan izleyicilerimize uygun değildir! Bu dizi psikolojinin, dramın ve aksiyonun dibine kadar vurduğu bir dizidir!

Kısaca izleyin, izlettirin.

Saygılarımla

Bir önceki Dizi Önerisi olan TEEN WOLF başlıklı Dizi Önerimizide okumanızı öneririz.


Diziyi Puanlamaya Ne Dersin ?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (9 oy, puan: 3,33 )

Yazar Hakkında

Kadir Güven
Dizi Önerilerinde yeni yazar.

Yorum Yap

Dizi hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?