Da Vinci’s Demons - Dizi Önerileri | Yeni Ve Eski, Yabancı Ve Yerli Dizi Önerileri
Da Vinci's Demons Dizisi
Da Vinci’s Demons

Dizinin Konusu : Dizinin yapımcılığını David S.Yoner'in yaptığı dizide başrol oyuncuları Tom Riley ve Laura Haddock'dır ve ana konusu isminden de belli olduğu gibi Leonardo Da Vinci'nin gençlik yıllarını anlatıyor. Dizide Leonardo 25 yaşındadır ve olağanüstü zekaya sahiptir. Dizide Leonardo bilgiyi, gerçeği saklayanlara karşı zekası ile büyük bir savaş başlatır ve bunun merkezinde Floransa vardır. Üstün zekası ile Leonardo hayatımızın içinde olan gerçek ve yalan, geçmiş ve gelecek arasındaki zıtlıkları çözmeye çalışır ve tabii duygularıyla da baş etmek zorundadır.

Yazarın Yorumu


Bu dizi zekanın ne kadar zorlanabileceğini gösterir!

Dizide Leonardo Da Vinci hakkında fazla bir şey öğrenmeyi düşünmeyin, tarihle bağdaştırmayın çünkü olayların hepsi kurgu sadece buluşları gerçektir. Dizide bazı yerlerde duygulanıp bazı yerlerde gerilip bazı yerlerde ”daha ne olabilir ki” diyeceksiniz hatta şöyle söyleyeyim bölümü bitirip elinize kitap kalem alıp matematik falan çalışabilirsiniz. Çünkü bana göre dizide her şeyden çok insan zekasının neler yapabileceği ve asla pes etmemeyi gösteren bir kurgu var. Olaylar arasındaki bağlantıları bulmaya çalışırken eğleneceksiniz. Bir çok yorum var bu dizi hakkında iyi-kötü. Spoiler vermekten korktuğum için bu detaylar hakkında konuşmayacağım ve sözü size bırakacağım.

Kısaca dizi güzel vakit geçirebileceğiniz, kendinize bir şeyler katabileceğiniz bir yapıya sahip ayrıca macera, fantastik, dram üçlüsünü seviyorsanız tam size göre!

Saygılarımla

Bir önceki Dizi Önerisi olan Breaking Bad başlıklı Dizi Önerimizide okumanızı öneririz.


Diziyi Puanlamaya Ne Dersin ?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy, puan: 4,00 )

Yazar Hakkında

Kadir Güven
Dizi Önerilerinde yeni yazar.

Yorum Yap

Dizi hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?