Game of Thrones - Dizi Önerileri | Yeni Ve Eski, Yabancı Ve Yerli Dizi Önerileri
Game of Thrones Dizisi - Taht Oyunları
Game of Thrones

Dizinin Konusu : Uzun yazların ve uzun kışların sürdüğü gizli ve farklı bir diyarda yavaş yavaş kızışmalar başlamaktadır. Uzun zamandır yaşayan ve soylarını saldıkları topraklar kadar güçlü ve cesur olan Starklar, Kıştepesi'nin Kuzeyindek Yer Alıyor. Yedi Krallığın ardında ise tekin olmayan hain güçler toplanıyor. Sır dolu bir şekilde ölen kralın ardından Saltanat Makamını alması için çağrılan Addard Stark kendisini Demir Taht'da gözü olanların çevirdiği oyunların arasında bulur. Ne dostunu nede düşmanını ayırt edecek durumda olmayan Eddard tehlikeli ve zorlu yollardan geçerken Ejderkralların soyundan gelen sürgün edilmiş Targaryenlerin İktidar hevesinde olduğundan haberi yoktur. Kışın gelmesinin ardından uğursuzluklara ve alemetlere uğrayan Starklar ve yandaşlarının yanı sıra Yedi Krallık içinde zorlu günlere yol açmıştır. Taht Kavgaların dan dolayı başlayan savaşlar geçmişteki Taht Mücadelelerinden daha sert ve daha çetin geçecektir.

Yazarın Yorumu


Game of Thrones

Dizi Önerileri sitemizde size ilk olarak benimde sürekli seyrettiğim dizi olan son zamanlarda nerdeyse tüm dizi severlerin bildiği veya duyduğu dizi Game of Thrones Dizisi Türkçemize Taht Oyunları olarak geçen bu dizi Fantastik Televizyon Dizisi içerisinde hem Kurgu hemde gerçek dünyamızdan alınan olaylardan yararlanılarak yazılmıştır. Bu Dizi Westeros Kıtasında farklı bir dünyada yer alıyor hikayenin geçtiği dünyada insanların bizden farkı yok ancak teknolojiye biraz uzaklar yani bir orta çağ havası var.

 

Dizide bir çok krallık ve savaşlar var savaşların hiç durmadığı gökyüzünün hiç maviye normale dönmediği bu dizide baş rolü Stark Ailesi alıyor dizi Stark ailesinin etrafında yoğunlaşıyor ve gelişiyor. Stark Ailesinin amacı halkların huzurunu sağlamak ve savaşları bitirmek ancak bu diziyi izleyecekler için tavsiyem 2-3 bölümünü izledikten sonra diziye devam edip etmeyeceklerine karar vermeleri yani 1-2 bölümünü izleyip hemen vazgeçmeyin çünkü 3. ve 4. bölümünden sonra dizi tam olarak tadına varıyor ve işler içinden çıkılamaz hale geliyor.

 

Kısa zamanda çok büyük hayran kitlesine sahip olan Game of Thrones Dizisi sizide etkileyeceğinden eminim Benim Önerim Bir göz atmanızdır. Zaten  fragmanı izledikten sonra dizi hakkında bazı düşünceleriniz ortaya çıkacaktır.

 

Fantastik Dizileri ve Aksiyon Dizileri sevenlere şiddetle tavsiye ederim bu diziyi.

 


Diziyi Puanlamaya Ne Dersin ?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, puan: 5,00 )

Yazar Hakkında

DiziProfu
Bol dizi izleyen dizi izlerken cips ve kola tüketen sık sık ev halkından laf yiyen dizimanya.

Yorum Yap

Dizi hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?