Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Yabancı Dizi - Dizi Önerileri | Yeni Ve Eski, Yabancı Ve Yerli Dizi Önerileri
Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Yabancı Dizi
Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Yabancı Dizi

Dizinin Konusu : En Popüler ve Tabiki benim en sevdiğim 5 Yabancı Diziyi Sizler için seçtim. Dizilerin fragmanları için altlarında bulunan KAYNAK bölümündeki linkten ulaşabilirsiniz. Benim izlerken zevk aldığım ve en sevdiğim 5 Yabancı Dizi.

Yazarın Yorumu


The Flash

 

The Flash

The Flash dizisinini ana kahramanı Barry Alen geçmişte büyük bir trajedi yaşamıştır. Barry Alen aynı zaman da  bir bilim adamıdır. S.T.A.R Endüstrilerinin bir deneyi sonrası bir patlama gerçekleşir ve bu patlamadan Barry Alen de etkilenir. Patlama sonrası değişik hava olayları nedeniyle bir durgunluk başlar aynı zamanda Hava Olayları esnasında Barry’e bir şimşek çarpar ve Barry’in vucüdü olağan üstü şekilde hücre yenilemesine başlar vücudu hızlı bir şekilde iyileşme gösterir kırılan kolu 3 saat içeriside iyileşir. Kalp ritmi o kadar hızlanırki hastanedeki makinalar bile ölçemez. En önemlisi ise bazı özel güçlere ulaşmıştır bunlardan en önemlisi saatte 720 km hızda gidebilmesidir. Bu özelliklerini kullanarak insanlığa fayda sağlamak isteyen Barry’i bir çok tehlike ve macera beklemektedir.

Kaynak: http://dizionerileri.com/the-flash/

 

 

Devrim

 

Revolution – Devrim

Revolution Dizisinde Şuan ki teknolojinin daha gelişmiş olduğu bir dünyada bazı kişiler veya kurumlar tarafından bu teknoloji insanlığın elinden alınıyor. Uçaklar, jetler, arabalar, televizyonlar, bilgisayarlar, aydınlatmalar hatta piller bile çalışmıyor dünya sonsuza kadar karanlığa gömülmüş. Tam anlamıyla bir devrimyaşanmıştır. 15 yıldır insanlar bu şekilde yaşamaya çalışıyor ancak medeniyetin kaybolması ile birlikte artık militanlar, lordlar, krallıklar türü güçler oluşuyor ve egemenliği ellerinde tutmak istiyorlar. 15 yıldır süren bu kaosu sonlandırmak ve 15 yıl önce ne olduğunu öğrenmenin tek yolu Matheson Ailesinin elinde olan bir anahtar  hem 15 yıl önce ne olmuş öğrenebilir hemde bunu sonlandırabilirler.  Ama bu gücü elde etmek isteyen düşmanlar Matheson ailesi için büyük bir tehdit oluşturmakta. Matheson Ailesinden genç ve güzel bir kız olan Charlie Matheson hem bu olayları çözebilmek hemde düşmanları tarafından kaçırılan kardeşini kurtarmak için birkaç arkadaşı ile birlikte asker olan amcasını aramaya başlar.

Kaynak: http://dizionerileri.com/revolution-devrim/

 

 

 

 

Spartaküs

 

Spartaküs

Spartaküs Dizinin baş rolü “Spartaküs” güçlü bir savaşçıdır ancak bir köledirgladyatör eğitmeni Brutus, Spartaküs’e ilgi duymaya ve onun güçlü bir savaşçı olabileceğine inanır. Ve onu eğitmeye savaştırmaya başlar zamanla iyi bir gladyatör olan Spartaküs düellolarda yer alır. Senatör onuruna verilen bir yemek ve oyundaSpartaküs’de yer alır ve iyi bir savaş çıkartır. Senatörün dikkatini çeker. Gods of the Arena da dövüşen ve zamanla insanların, yöneticilerin ve tabiki senatörün etik olmayan davranışlarını kölelere yapılan baskılara, şiddetlere baş kaldırır ve Köle Ayaklanması yaşanır bu ayaklanmanın lideri olur ve büyük bir savaş başlatır. Dizinin Orjinal Adı Spartacus ‘dır

Kaynak:  http://dizionerileri.com/spartakus/

 

 

Supernatural

 

Supernatural

İki Kardeş, Dean ve Sam annelerini daha çocukken doğa üstü bir canlının öldürmesi ve babalarının onları Avcı olarak eğitmesiyle güçlü ve cesur kişiliklere sahip oluyorlar. Dean daha Savaşçıl ve düşünmeden hareket ediyor ancak Sam bu işlerden uzaklaşmak ve normal insanlar gibi yaşamak istiyor ancak Babalarının Avlanmaya gidip dönmeyince babalarını aramaya başlıyorlar babalarının bıraktığı izleri takip ederken bir çok olay ve doğa üstü gelişmeler ile karşılaşıyorlar. Supernaturalde Sam’in Ve Dean’in başına gelen olaylar sonucunda erken olgunlaşma ve yanıtsız sorular yüzünden kafaları karışık şekilde Avcılık yapıyorlar ve babalarının izini sürmeye çalışıyorlar. Ne Çok Korkunç Nede Çok Normal Bir Dizi Her şey Tam Orantılı VE Sürekli Yeni Farklı Olaylar Olmasının Nedeniyle Hiç Sıkmıyor Ve Her Zaman Bir Sonraki Bölümü Meraklandırıyor

Kaynak: http://dizionerileri.com/supernatural/

 

Game of Thrones Dizisi - Taht Oyunları

 

Game of Thrones

Uzun yazların ve uzun kışların sürdüğü gizli ve farklı bir diyarda yavaş yavaş kızışmalar başlamaktadır. Uzun zamandır yaşayan ve soylarını saldıkları topraklar kadar güçlü ve cesur olan Starklar, Kıştepesi’nin Kuzeyindek Yer Alıyor. Yedi Krallığın ardında ise tekin olmayan hain güçler toplanıyor. Sır dolu bir şekilde ölen kralın ardından Saltanat Makamını alması için çağrılan Addard Stark kendisini Demir Taht’da gözü olanların çevirdiği oyunların arasında bulur. Ne dostunu nede düşmanını ayırt edecek durumda olmayan Eddard tehlikeli ve zorlu yollardan geçerken Ejderkralların soyundan gelen sürgün edilmiş Targaryenlerin İktidar hevesinde olduğundan haberi yoktur. Kışın gelmesinin ardından uğursuzluklara ve alemetlere uğrayan Starklar ve yandaşlarının yanı sıra Yedi Krallık içinde zorlu günlere yol açmıştır. Taht Kavgaların dan dolayı başlayan savaşlar geçmişteki Taht Mücadelelerinden daha sert ve daha çetin geçecektir.

Kaynak: http://dizionerileri.com/game-of-thrones/

 

 

 

Bir önceki Dizi Önerisi olan Fear The Walking Dead başlıklı Dizi Önerimizide okumanızı öneririz.


Diziyi Puanlamaya Ne Dersin ?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Yazar Hakkında

DiziProfu
Bol dizi izleyen dizi izlerken cips ve kola tüketen sık sık ev halkından laf yiyen dizimanya.

Yorum Yap

 • Bunların içinde the walking dead olmaması beni şaşırttı açıkcası. Bu kadar önemli bir diziyi neden eklemediniz 🙂

  • Onun ve diğer dizilerim için farklı bir planım var 🙂 takip ederseniz yakında görürsünüz.

 • Kıymetlimis

  Adamsın DiziProfu devam

 • Mehmet

  Adamsın DiziProfu devam

 • Necmi

  DiziProfu eline sağlık

 • Deli

  Adamsın DiziProfu devam

 • Yasemin

  Adamsın DiziProfu devam

 • Ahmet

  Tarihi Diziler içinden Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Yabancı Dizi güzeldir ama DiziProfu öneriyorsa 🙂

 • Ahmet

  Tarihi Diziler içinden Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Yabancı Dizi güzeldir ama DiziProfu öneriyorsa 🙂

 • Halil

  Fantastik Diziler den en çok Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Yabancı Dizi seviyorum diğerleri boş.

 • Kafasız

  Yabancı Diziler den en çok Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Yabancı Dizi seviyorum diğerleri boş.

 • Songül

  Eski Diziler içinden Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Yabancı Dizi güzeldir ama DiziProfu öneriyorsa 🙂

 • Fatih

  Eski Diziler den en çok Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Yabancı Dizi seviyorum diğerleri boş.

 • Adam Gibi Adam

  Fantastik Diziler içinden Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Yabancı Dizi güzeldir ama DiziProfu öneriyorsa 🙂

 • Yasemin

  çaylar benden diziler DiziProfu dan 🙂

 • Potter

  Yeni Diziler den en çok Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Yabancı Dizi seviyorum diğerleri boş.

 • Dizi İzler

  Yabancı Diziler den en çok Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Yabancı Dizi seviyorum diğerleri boş.

 • GOT

  farklı bir dizi vardı adını unuttum onun kopyası gibi ama güzel 🙂

 • Zeliha

  DiziProfu öneriyorsa laf yok <3

 • Adam Gibi Adam

  döktürmüşün gene 😀

 • Kurtuluş

  ben bu diziyi izlemeye değer buluyorum.

 • Kıymetlimis

  Tarihi Diziler türünde güzel dizi

 • Kara

  Tavsiyemdir izleyin yakında yazar olacam sitede 😀

 • Selim

  Fringe ndn yok?yeni bitirdim ve o tarz dizilere bakıyorum.
  Once upon a time
  Alias
  Walking dead a baktım ama fringe den snra olmuyor 😕

Dizi hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?